درباره مسیرو

برند لوستر مسیرو در سال ۱۹۸۱ در نزدیکی ونیز تأسیس شد. بسیاری از صنعتگران و دیگر سازندگان روشنایی از قبیل فلوس، در منطقه شهر مردابی قرار گرفته‌اند. فلسفه‌ی لوستر مسیرو ترکیبی است از نوآوری و سنت که در طراحی این برند لوستر، مشهود است. از مشاهده‌ی آثار خلق شده توسط طراحان ایتالیایی این نتیجه به دست می‌آید که عناصر التقاطی در بهترین حالت، جاودانه هستند. کیفیت بالای مواد اولیه راز دستیابی به کیفیتی بی‌همتاست.

بسیاری از طراحان و شرکت‌های طراحی مشهور، در موفقیت جهانی مسیرو دست داشته‌اند. در این میان، استودیوی طراحی فلای (Fly Design Studio) از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که با طراحی مجموعه اولا (Ola)، یکی از معروف‌ترین سازندگان سنتی ایتالیایی را شکل داده‌اند.

در این مجموعه آثار کریستال، کلاسیک و با کیفیت، با زبان طراحی شفاف و نسبتاً مینیمال آمیخته شده است و به همین جهت درخشش آن با خانه‌های مدرن همان قدر سازگار است که با یک فضای مسکونی کلاسیک. یکی دیگر از ویژگی‌های لوستر مسیرو پیشرفت‌های جدید در ابعاد فنی است. مجموعه‌های پر طرفدار درای‌لایت (Drylight) الهام گرفته از هنرمندان ونیزی.

کار با کریستال، باید به گونه‌ای باشد که با شرایط آب و هوایی شهر مردابی سازگاری داشته باشد. این مهم با بکار گیری مواد اولیه خاصی از صنعت خودروسازی امکان‌پذیر شده است. این ویژگی مجموعه‌ی درای‌لایت را به یکی از نخستین لامپ‌های قابل استفاده در فضای باز با درجه حفاظت IP65، تبدیل کرده است.

مسیرو بسیاری از لامپ‌های طرح کلاسیک خود را در مدل LED مبتنی بر فلسفه‌ی اکولوژیکی و پایدار، تولید می‌کند.
لوستر مسیرو ساخت ایتالیا

مسیرو ساخت ایتالیا

برند مسیرو دارای سه مجموعه با نام‌های کلاسیکا، اکلکتیا و اوتوسنتو، با ویژگی‌های متفاوت و اهداف مشخص در بازارهای خاص، می‌باشد. کلیه آثار خلق شده نتیجه‌ی تجربیات (هنرمندان نور‌پردازی)  در مسیرو است. خلاقیت طراحان درون سازمانی و ونیز ایده‌های برآمده از مطالعات بیرونی به دستان توانگر بیش از ۴۰ متخصص چیره دست سپرده می‌‌‌‌‌شود، متخصصانی که با هر قطعه با جان و دل کار می‌کنند. از تولید اسکلت‌های فلزی گرفته تا مونتاژ اجزاء و آزمایش‌های الکتریکی، از رنگ آمیزی تا نازک کاری‌های زینتی با همان شور و شوق که بیش از ۳۰ سال است مسیرو میراند.

هر یک از مدل‌های مسیرو ، یک اثر هنری ارزشمند با شکوه و کاملاً منحصر به فرد محسوب می‌شود که کاملاً در فلسفه‌ی دوخت نور می‌گنجد.

تاریخچه لوستر مسیرو (Masiero)

گروه مسیرو در آغاز امی‌پی‌لایت که درسال ۱۹۸۱ توسط پائولو مسیرو و ماریلنا پلیزاتو تأسیس شد. شرکتی پیشتاز در بازار رده بالای روشنایی زینتی است. دفاتر مرکزی این شرکت در کازال سول سایل در چند کیلو متری ونیز واقع شده است که شامل دفاتر تجاری، دفاتر اداری و نیز تولید و انبار کالا می‌شوند. در فلسفه لوستر مسیرو، سنت و نوآوری در هم می‌آمیزد و آثاری با ارزش هنری برجسته خلق می‌شود که منحصراً در ایتالیا تولید می‌شوند.

مسیرو به یک برند مرجع در کلیه بازارهای جهانی تبدیل شده است و در بهترین سالن‌های نمایشگاهی جهان، در معرض دید قرار می‌گیرد.
مسیرو ساخت ایتالیا

مواد اولیه لوستر مسیرو

لوستر مسیرو در گذر زمان با استفاده از مواد اولیه‌ای چون چوب، متاآکریلات یا سرامیک باسانو تکامل یافته و در این راه از شاخص‌های زیبا شناختی نوین در اشکال مدرن‌تر و پیشرفته تر بهره برده است. با این وجود، با زبان ساده ای که دارد توانسته پل ارتباطی خود با ریشه‌های کلاسیک و تاریخی را قوی نگه دارد.

نطفه‌ی پیدایش لوستر مسیرو از مواد اولیه فرآوری شده شکل می‌گیرد و سپس این مواد به آثار هنری بدل می‌شوند، همچنین اسکلت‌های آهنی، برنجی و استیل، ابریشم ارگانزا، پارچه ابریشمی چینی، حریر چینی و پلی استر برای آباژورها، و نیز کریستال عصفور، کریستال بوهم و سوارفسکی درخشان برای آویزها.تولید-مجموعه‌های سه گانه:

همانطور که گفته شد در برند مسیرو سه مجموعه با نام‌های کلاسیکا، اکلکتیکا و اوتوسنتو وجود دارد که هریک با دارا بودن ویژگی‌های متفاوت، به منظور اهداف مشخص در بازارهای بخصوصی، ایجاد شده‌اند. به منظور شناخت بهتر این ویژگی‌های متفاوت و اهدافی که در بازارهای خاص خود دنبال می‌کنند،‌ هر یک از مجموعه‌های سه گانه در ادامه معرفی می‌شوند:
مجموعه لوسترهای مسیرو

مجموعه لوستر کلاسیکا:

خردمندانه‌ترین راه برای دستیابی به سبک ایده‌آل، استفاده از استانداردهای کلاسیک و یا معاصر نیست، بلکه راهی است که در آن قوه تخیل عوامل مختلف را در هر می‌آمیزد تا به سبکی فراتر از ساختارها و قالب‌های از پیش تعیین شده برسد. می‌توان با قراردادن آثار مجموعه‌ی کلاسیکا از لوستر مسیرو در یک محیط باستانی، سبکی یک دست به وجود آورد و یا می‌توان با شکستن الگوی تقارن آنها را در یک محیط معاصر جای داد.

از ترکیب و هماهنگ سازی مدل‌های کلاسیک این مجموعه از لوستر مسیرو با تم‌های امروزی، شامل: برجسته کارهای شیشه‌ای و اسکلت فلزی صفحه‌ی با آباژورهای ابریشم اورگانزا، نازک کاری‌های گرانبهای طلا و کروم، شیشه‌های تزئین شده به منظور بازی نور به شیوه گرم و دلچسب، آویزها و جواهرات در اشکال هندسی، محصولات فلزی مجلل، تزئینات برنجی یکدست، کریستال عصفور، زنجیره‌های بوهمی و سولروفسکی و کارهای ظریف سرامیکی، آثاری جدید و بی نظیر بوجود آمده است.

مجموعه لوستر الکتیکا:

هدف از این مجموعه سبکی کاملاً مدرن، در مسیر دستیابی به مفاهیم جدید، ایجاد یک سبک مرزی است که با فاصله گرفتن از سبک کلاسیک موجود در دیگر آثار، این دو سبک (مدرن و کلاسیک) را از هم تفکیک می‌کند. در این مجموعه، برای تعیین مسیرها وگرایش‌های نو، از زبانی مبهم در پس زمینه و بافت مواد استفاده شده است.

ماهیت دل فریب و جذاب مدرنیته، الگوهای سنتی مبلمان را درهم می‌شکند و باهر گونه محیطی با قدرت بیان بالا، تطابق پیدا می‌کند. مشارکت گروه‌های طراحی جوان، از قبیل فلای دیزاین استودیو، کرپاکس زانون، مانوئل ویویان، استودیو اگز و کامبی-اسکانتا-تورینی، نقشی کلیدی در خلق این مجموعه دارد. به لطف خلق اشیائی با کاربردهای زینتی متفاوت، این مجموعه دروازه لوستر مسیرو به آینده محسوب می‌شود که توانایی سازگاری با طرح‌های فوق پیشرفته و کاربرد مواد اولیه جدید از قبیل پلی یورتان، پلی کربنات و آلومنیوم را دارد.

مجموعه لوستر اوتوسنتو:

مجموعه‌ای از لوستر سقفی به سبک ونیزی تا اشیاء طراحی شده با آفرینش‌های درخشان که شکوه تاریخی را با اشکال خیالی و نیز رنگ‌های جدید و قطرات کریستال در می‌آمیزد، در فضایی که قرار می‌گیرند مرکز توجهات می‌شوند، دیگر نه صرفاً به عنوان منبع نور، که اثری به واقع هنری در مرکز عنارتی اشرفی، فضایی معاصر و یا هتلی مجلل.

اوتوسنتو مجموعه ایست غنی و گسترده از مدل‌های جاودان ماریا ترزا، آثار سبک ایمپرو، زنجیره‌های باشکوه کریستال، چراق‌ها و قطعات برنجی، شیشه‌های سنتی ونیزی، چلچراغ باشکوه کریستالی بوهم. هر یک از مدل‌های نشان داده شده در کاتالوگ، اثری بی نظیر و دست ساز است که می‌توان آن را با متقضیات فردی از قبیل اندازه، مواد اولیه و رنگ، تطبیق داد.
لوستر مسیرو (masiero)

پروژه‌های برند مسیرو

شخصی سازی ( ایجاد تطابق با نیازهای شخصی) یکی از نقاط قوت لوستر مسیرو محسوب می‌شود.

«ساخت سفارشی» با کیفیت بالا ایجاد تغییرات در محصولات موجود در کاتالوگ را ممکن می‌سازد و با خلق روشنایی با طراحی به خصوص، متقضیات خاص مشتری را در نظر می‌گیرد.

تجربه‌ی سی ساله و خلاقیت خارق العاده هنرمندان لوستر مسیرو، به خلق آثار هنری منحصر به فرد بی نظیری انجامیده است. چند نمونه از پروژه‌های تطبیقی عبارت‌اند از آثار کار شده برای هتل بیرمنگهام هامپتون مانور در بریتانیا، نورپردازی کافه‌ی تاوجیا میلان در ایتالیا، مجتمع تجاری ازدواج کیوتو ناکامورا در ژاپن، مرکز درمانی کولن در آلمان، هتل سوشی پاروس در روسیه و بسیاری موارد دیگر.

بازاریابی و ارتباطات

در گذر سال‌ها، تلاش‌های گروه لوستر مسیرو در حوزه‌ی بازاریابی و ارتباطات، اهمیتی استراتژیک کسب کرده است. به گونه‌ای که سرمایه گذاری‌ها در این گروه به ۱۰٪ گردش معاملات می‌رسد. حضور پیاپی در نمایشگاه‌های تجاری مهم بین المللی ( آرکشو در لندن، یورولوس درمیلان،لایت اند بیلدینگ در فرانکفورت، کروکاس در مسکو و ایندکس در دبی) و نیز صفحات بیشمار مهمترین مجلات که به آثار مسیرو اختصاص داده شده، بخش مهمی از یک استراتژی را شکل می‌دهد که هدف از آن قدرت بخشیدن به برند میسرو و تصویر آن در بازارها است. همچنین استفاده از فناوری‌های الکترونیک، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به عنوان کانال‌هایی برای اشاعه‌ی فلسفه تجاری شرکت، ابزارهایی بالقوه هستند و سرمایه گذاری بر آنها ز اهمیت بسیاری برخوردار است.

برای آشنایی بیشتر با دیگر برندهای پارس نوران شرق اینجا کلیک کنید.
بازدید از سایت مسیرو (Masiero)